Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Dr. Roman Lehotský je chiropterológ, jaskyniar, ochranca netopierov z organizácie Miniopterus, organizátor projektu Netopieria záchranka a „žabej akcie“ v Bratislave. Povieme si prečo netopiere treba chrániť, ako dokážu byť pre nás užitočné, prečo visia dole hlavou, čo ich úbytok indikuje... Roman Lehotský pracuje v Národnom inštitúte vzdelávania a mládeže, kde sa venuje predmetovým olympiádam a súťažiam. Tiež sa angažuje v malom múzeu bridlice v Marianke, aj tamojšom Spolku Permon Marianka. Rodák z Bratislavy je z učiteľskej rodiny, z ktorej pochádza aj zakladateľ archívu v Kremnici, i prvý slovenský banský riaditeľ v Kremnici. Jeho manželka učí na Prírodovedeckej fakulte UK. | Moderuje: Ľudovít Jakubove. | Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Štvrtok 23.03. 22:37
  • Piatok 24.03. 22:19
  • Pondelok 27.03. 22:19
  • Utorok 28.03. 22:19
  • Streda 29.03. 22:19
  • Štvrtok 30.03. 22:19
  • Piatok 31.03. 22:19