MS vo futbale 2022
MS vo futbale 2022

Ars litera

Relácia o literatúre z každej stránky. Rozhovory o tých a s tými, ktorí literatúru a knižnú kultúru tvoria, analýzy a reflexie o literárnej tvorbe - a najmä ukážky z domácej a svetovej literatúry z produkcie Slovenského rozhlasu.

Reláciu pripravujú v pondelky Rastislav Šimášek, Vladimír Hanuliak, Tereza Simanová a Ľuba Šajdová, utorky Daniela Kapitáňová a Gabriela Magová, stredy sa striedajú Rozhlasový antikvariát s Evou Reiselovou, Ars litera s Ústavom slovenskej literatúry SAV a Ars litera Stanislavy Matejovičovej o literárnych časopisoch, štvrtky pripravujú Zuzana Galková, Jozef Palaščák a Ivana Jachymová, piatky Terézia Simanová, Pavol Náther so Združením vydavateľov a kníhkupcov Slovenska a posledný piatok v mesiaci môžete počúvať cyklus k 50. výročiu vzniku Rádia Devín - Zlaté rybky Jany Hevešiovej.

Vysiela sa: v pondelok až piatok 17:00 – 18:00
Popis epizódy
SAV - Miesto príležitostnej poézie v tradícii slovenskej literatúry/ Významné miesto v rámci bádateľského portfólia Ústavu slovenskej literatúry SAV patrí i výskumu textov staršej slovenskej literatúry. Práve tomuto obdobiu literárnych dejín sa venujú aj hostia relácie, vedeckí pracovníci Ústavu slovenskej literatúry SAV, Lenka Rišková, Martin Braxatoris a Oľga Vaneková. Práve oni sú členmi autorského kolektívu, ktorý podpísaný pod jedným z posledných publikačných počinov ústavu – knihou Príležitosť poézie. Okrem štúdií o problematike príležitostnej poézie, predovšetkým Bohuslava Tablica, Juraja Palkoviča a Pavla Jozefa Šafárika, prináša aj početné ukážky z tvorby týchto básnikov. Moderujú Radoslav Passia a Ivana Taranenková.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Pondelok 28.11. 17:00
  • Utorok 29.11. 17:00
  • Streda 30.11. 17:00
  • Štvrtok 1.12. 17:00
  • Piatok 2.12. 17:00
  • Pondelok 5.12. 17:00
  • Utorok 6.12. 17:00