Pečie celé Slovensko
Pečie celé Slovensko

Ars litera

Živá relácia o literatúre z každej stránky: rozhovory o tých a s tými, ktorí literatúru a knižnú kultúru tvoria, analýzy a reflexie o literárnej tvorbe – a najmä ukážky z domácej a svetovej literatúry z produkcie Slovenského rozhlasu.
Reláciu pripravujú v pondelky: Rastislav Šimášek, Vladimír Hanuliak, Ľuba Šajdová, Daniel Hevier; utorky: Daniela Kapitáňová a Gabriela Magová; stredy: Rozhlasový antikvariát s Evou Reiselovou; štvrtky: Zuzana Galková, Jozef Palaščák, Ivana Jachymová, Egon Tomajko a v piatky Terézia Simanová, Pavol Náther a Jana Hevešiová. Posledný piatok v mesiaci môžete vždy počuť cyklus Jany Hevešiovej k 95. výročiu vzniku Slovenského rozhlasu V zrkadle času.

Vysiela sa: v pondelok až piatok 17:00 – 18:00

Ars litera

SAV - Miesto príležitostnej poézie v tradícii slovenskej literatúry/ Významné miesto v rámci bádateľského portfólia Ústavu slovenskej literatúry SAV patrí i výskumu textov staršej slovenskej literatúry. Práve tomuto obdobiu literárnych dejín sa venujú aj hostia relácie, vedeckí pracovníci Ústavu slovenskej literatúry SAV, Lenka Rišková, Martin Braxatoris a Oľga Vaneková. Práve oni sú členmi autorského kolektívu, ktorý podpísaný pod jedným z posledných publikačných počinov ústavu – knihou Príležitosť poézie. Okrem štúdií o problematike príležitostnej poézie, predovšetkým Bohuslava Tablica, Juraja Palkoviča a Pavla Jozefa Šafárika, prináša aj početné ukážky z tvorby týchto básnikov. Moderujú Radoslav Passia a Ivana Taranenková.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Streda 20.10. 17:00
  • Štvrtok 21.10. 17:00
  • Piatok 22.10. 17:00
  • Pondelok 25.10. 17:00
  • Utorok 26.10. 17:00
  • Streda 27.10. 17:00
  • Štvrtok 28.10. 17:00