Drzo mladí... (desať rokov po)

Drzo mladí...(desať rokov po)
V rokoch 2012 až 2013 vysielalo rádio Devín súbor 30-tich rozhovorov s mladými umelcami a umelkyňami, ktorí boli na prahu tridsiatky, alebo mali tesne po tridsiatke. V živote umelca je to stále vek, kedy je dovolené sa hľadať, aj keď mnohí z nich už vedeli, akou cestou sa budú uberať ich kroky. Sú stále Drzo mladí? Čo robia po 10-tich rokoch? Je ich pohľad na svet okolo nás, na tvorbu a život stále rovnaký ako vtedy? Jedna z otázok, na ktorú vtedy odpovedali, znela ako z pracovného pohovoru: Kde sa vidíte o desať rokov?

Nastal čas konfrontovať ich s vlastnými odpoveďami a možno ich životné a umelecké postrehy aktualizovať. Prvých 8 častí rozhlasového pokusu o časozber autorsky pripravuje Andrea Makýšová Volárová.

Relácia sa strieda s titulmi: Akadémia, Nad slovom a Po stopách pamäti.

Vysiela sa v sobotu od 17:00 do 18:00
Popis epizódy
V roku 2012 povedala, že žije svoj sen. Výtvarníčka, ktorá prešla viacerými ateliérmi na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Jarmila Mitríková je v roku 2024 už mamou, venuje sa viac keramike, žije v Košiciach a napriek času a novým poznaniam nestratila v sebe tú príjemnú životnú iskru.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum