Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Dlhoročná obľúbená tv relácia o varení Tajomstvo mojej kuchyne, množstvo veľkých televíznych prenosov koncertov a programov ako Noc nádejí, Slovenka roka či nedávny Galavečer k 95. výročiu Slovenského rozhlasu a rôznych tv relácií. Za tým všetkým stojí televízna režisérka Katarína Ďurovičová. Vtipná, kreatívna, šarmantná, empatická profesionálka, ktorá má pod palcom desiatky ľudí zo štábu a na ktorej pleciach stojí zodpovednosť za výsledok. Na svojom konte má aj desiatky pesničkových klipov pre rôznych interpretov a skupiny, ktoré začala nakrúcať ešte ako študentka filmovej vedy na VŠMU. Aké je zákulisie príprav veľkých tv programov, aký má vzťah k vareniu, o sile priateľstva a svojej rodine porozpráva Zuzane Šebestovej v dnešnej Nočnej pyramíde. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.