Fenomén21
Fenomén21

Cestou necestou

Vhodné pre všetkých HD
Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí a ich očami si predstavíme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície. Kľúčom k spoznávaniu rozdielnych kultúr bude miestna gastronómia vo všetkých formách od luxusných reštaurácii až po farmy. Rozdielne profesie a životný štýl našich sprievodcov vytvoria odlišné atmosféry i rytmus každej epizódy.
Malý filmový štáb sa vydáva po stopách zaujímavých Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorí dobre poznajú miestne pomery. Prostredníctvom svojich očí nám ukážu, ako vonia a chutí ďaleký svet. Môžeme sa úprimne tešiť, že spoznáme veľa zaujímavých krajín, regiónov a miest, cez fantastické gastronomické zážitky a informácie. Ostrov Bali sa nachádza na západnom konci súostrovia Malé Sundy; medzi Jávou a ostrovom Lombok v tropickom pásme. Zároveň je jednou z 33 provincií Indonézie. Severne pobrežie obmýva Jávske more a to južné Indický oceán. Časté zrážky premenili toto miesto na zelenú krajinu. Na ostrove žije približne 3 a pol milióna obyvateľov pričom viac ako 90% tvoria hinduisti. Dažďové pralesy, čí večne zelené ryžové polia, sú pre tento ostrov charakteristické. Nájdeme tu krásne hinduistické Chrámci postavené z čiernych sopečných kameňov, keďže toto miesto, tak ako celá Indonézia, je jedno z najaktívnejších vulkanických oblastí na zemi. Krása tohto ostrova sem každoročne priláka milióny turistov. Množstvo z nich sa rozhodlo na Bali ostať, tak ako aj dve Slovenky - Danica a Olívia. Pozoruhodné na tom je, že sa stretli až na Bali. Danica tu žije už neuveriteľných devätnásť rokov a spolu s manželom vychovávajú slovensko-balijského synčeka. Olívia sem zavítala len prednedávnom a ani nie po poldruha roku si to tu nesmierne zamilovala. Dievčatá pracujú v cestovnom ruchu, vďaka čomu ostrov Bali spoznali viac ako dokonale.
Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí a ich očami si predstavíme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície. Kľúčom k spoznávaniu rozdielnych kultúr bude miestna gastronómia vo všetkých formách od luxusných reštaurácii až po farmy. Rozdielne profesie a životný štýl našich sprievodcov vytvoria odlišné atmosféry i rytmus každej epizódy. Www.facebook.com/cestounecestouRTVS