MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022

Cestou necestou

Vhodné pre všetkých HD
Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí a ich očami si predstavíme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície. Kľúčom k spoznávaniu rozdielnych kultúr bude miestna gastronómia vo všetkých formách od luxusných reštaurácii až po farmy. Rozdielne profesie a životný štýl našich sprievodcov vytvoria odlišné atmosféry i rytmus každej epizódy.
Malý filmový štáb sa vydáva po stopách zaujímavých Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorí dobre poznajú miestne pomery. Prostredníctvom svojich očí nám ukážu, ako vonia a chutí ďaleký svet. Môžeme sa úprimne tešiť, že spoznáme veľa zaujímavých krajín, regiónov a miest, cez fantastické gastronomické zážitky a informácie. Phuket sa nachádza na západnom pobreží Thajska, obmýva ho Andamanské more a s pevninou je spojený mostom. Okrem Thajcov tu nájdeme početnú čínsku ale aj malajskú komunitu. Tento najväčší ostrov Thajského kráľovstva označovaný aj ako Andamanská perla, bol v minulosti známy ťažbou cínu, no dnes je jeho najväčším príjmom pestovanie kaučukovníkov, rybolov a hlavne turizmus. Žije tu približne tristotisíc ľudí, no domáci tvrdia, že práca sem pritiahla rovný milión. Jednou z toho milióna je aj Slovenka Janka, ktorá pochádza z Partizánskeho a na Phuket prišla pred siedmimi rokmi, aby sa venovala Thajskému boxu. Ten vystriedala práca v turizme a našla tu i miestnu rodinu a celoživotnú lásku- svojho syna.
Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí a ich očami si predstavíme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície. Kľúčom k spoznávaniu rozdielnych kultúr bude miestna gastronómia vo všetkých formách od luxusných reštaurácii až po farmy. Rozdielne profesie a životný štýl našich sprievodcov vytvoria odlišné atmosféry i rytmus každej epizódy. Www.facebook.com/cestounecestouRTVS