MS vo futbale 2022
MS vo futbale 2022

Cestou necestou

Vhodné pre všetkých HD
Gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí a ich očami si predstavíme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície.
Malý filmový štáb sa vydáva po stopách zaujímavých Slovákov, žijúcich v zahraničí, ktorí dobre poznajú miestne pomery. Prostredníctvom svojich očí nám ukážu, ako vonia a chutí ďaleký svet. Scestovaná antropologička Táňa odišla na tento ostrov na misiu s miestnou mládežou. Na veľkom ostrove rýchlo pochopila, že ryža je tu základ všetkého a naučila sa aj, ako ju správne pestovať. V tejto jednoduchej a úprimnej časti Afriky sa pozrieme do domácností, kde neexistujú kuchyne s plynom, ani elektrinou a predsa smažia aj hranolčeky. Ľudské rikše používajú všetci domáci. Vládne tu v ľuďoch, ktorí veľakrát nevedia ani čítať a písať silná úcta, zdržanlivosť a slušnosť voči cudzincom.
Cestou necestou je gastronomický cestopis, v ktorom navštívime zaujímavých Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí a ich očami si predstavíme nové i dobre známe lokality a s nimi spojené miestne tradície. Kľúčom k spoznávaniu rozdielnych kultúr bude miestna gastronómia vo všetkých formách od luxusných reštaurácii až po farmy. Rozdielne profesie a životný štýl našich sprievodcov vytvoria odlišné atmosféry i rytmus každej epizódy. Www.facebook.com/cestounecestouRTVS