HISTÓRIA

Karol Bustín

Karol Bustín

BUSTIN, Karol

redaktor, vedúci redaktor

Dátum narodenia: 25. 5. 1940 Bratislava

Syn BUSTIN, Karol – redaktor (1982)

Životopis

Absolvoval štúdium na Vysokej škole poľnohospodárskej v Nitre 1973 a neskôr popri zamestnaní dvojročné postgraduálne štúdium na Katedre žurnalistiky Karlovej univerzity v Prahe.

Ako stredoškolák prispieval do viacerých slovenských denníkov a počas štúdia v Nitre založil, viedol a režíroval študentské divadlo Pod hradnou bránou. Po skončení vysokej školy krátko pracoval v Okresnom osvetovom dome v Nitre, kde uviedol predstavenie Lasicu a Satinského, ktorí mali vtedy zákaz vystupovať na Slovensku.

Ešte počas štúdia spolupracoval ako dopisovateľ s Československým rozhlasom v Bratislave. Na základe vyhratého konkurzu nastúpil v roku 1975 do Československého rozhlasu ako vedúci redaktor poľnohospodárskej redakcie, kde pôsobil do roku 1990. Autorsky pripravoval a moderoval relácie Roľnícka beseda a Magazín na nedeľu, jeho príspevky o poľnohospodárskej problematike sa vysielali aj v ďalších reláciách, napr. Dobré ráno.

V roku 1990 bol jedným zo zakladateľov týždenníka Plus 7 dní a neskôr aj ďalších novín a časopisov vychádzajúcich vo vydavateľstve Plus 7 dní.

Založil nadáciu Čisté slovo na podporu sociálne slabých novinárov, najmä dôchodcov, a začínajúcich mladých novinárov.