HISTÓRIA

Ladislav Brat ml.

Ladislav Brat ml.

Brat, Ladislav ml.

redaktor, vedúci redaktor

Dátum narodenia: 30.6.1952 Bratislava

Otec BRAT, Ladislav, st. – redaktor (1921 – 1976), brat BRAT, Roman, redaktor (1957)

Životopis

Absolvoval štúdium slovenčiny a anglického jazyka na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Trnave (1974).

V Československom, resp. v Slovenskom rozhlase začal pracovať ako elév pod vedením svojho otca Ladislava Brata st. už počas štúdia na SVŠ Novohradská v Bratislave, neskôr na vysokej škole do roku 1974. Jeho prvú reportáž mu Československý rozhlas odvysielal z Domova dôchodcov na Podjavorinskej ulici v Bratislave v roku 1968. Od toho času až do roku 1976, keď zomrel jeho otec, sa v éteri ozývali hlasy oboch Ladislavov Bratov. Neskôr, v roku 1984, pribudol aj hlas jeho brata Romana Brata.

V Československom rozhlase bol zamestnaný od 1.8.1974, stal sa redaktorom v tom čase najpopulárnejšej rozhlasovej relácie v Československu Pozor, zákruta! Od roku 1981 do svojho odchodu zo Slovenského rozhlasu v roku 1993 bol vedúcim redaktorom tejto redakcie. V tom čase získal ocenenia za svoje rozhovory a reportáže na viacerých novinárskych súťažiach, rezortné vládne vyznamenanie MV SR i najvyššie rozhlasové vyznamenanie Zaslúžilý pracovník Slovenského rozhlasu.

Pavol Hudík pripravil pásmo o ňom, jeho otcovi i bratovi Boli sme pri tom – Bratovci

V roku 1993 odišiel zo Slovenského rozhlasu do podnikateľskej sféry. Pracoval ako konateľ a riaditeľ viacerých spoločnosti. Z nich B.O.A.T. Publicity a Média B.O.A.T. sa venovali tvorbe motoristických relácií (napr. FunRadio, Radio Twist a ďalšie) a tiež advertisingu.