Francúzsko - Slovensko (13. 5. 2022)

Ilustračná foto po odvysielaní zápasu.

Francúzsko – Slovensko 2:4

Slovenskí hokejisti dnes vyhrali svoj úvodný zápas, v ktorom porazili Francúzsko 4:2. Duel ste mohli sledovať ONLINE a na stanici :ŠPORT.

Francúzsko - Slovensko 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Góly: 27. Rech (Boudon), 33. Perret (Claireaux, Auvitu) - 11. Regenda (Grman, Roman), 22. Tatar (Slafkovský, Lantoši), 39. Takáč (Liška, Nemec), 60. Regenda (Slafkovský). vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3731 divákov.

Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v piatkovom prvom zápase A-skupiny MS vo Fínsku nad Francúzskom 4:2. Viedli gólmi Pavla Regendu a Tomáša Tatara 2:0, no Francúzi v druhej tretine vyťažili z defenzívnych zaváhaní súpera a vyrovnali na 2:2.

Ešte pred druhou prestávkou však Samuel Takáč skóroval na 3:2 a rozhodol o slovenskom víťazstve. Počas hry Francúzov bez brankára strelil Regenda štvrtý gól slovenského tímu.

Slováci sa v sobotu o 19.20 h stretnú s Nemcami, Duel opäť môžete sledovať ONLINE , ako aj na stanici :ŠPORT.

Hokej ONLINE a na stanici :ŠPORT

Priamy prenos ste mohli okrem tohto streamu sledovať aj na stanici :ŠPORT , ako aj prostredníctvom našej mobilnej aplikácie .

Všetky podstatné informácie z MS v hokeji 2022 i zákulisia hokejovej reprezentácie Slovenska ponúkame aj v našich spravodajských reláciách Góly-body-sekundy či Športžurnál .

Zaujímavosti a výsledky z turnaja nájdete na našej podstránke MS v hokeji 2022.

Počas hokejových majstrovstiev budeme sledovať nielen zápasy našej hokejovej reprezentácie, ale aj zápasy ostatných tímov. Naživo odvysiela všetky duely našich aj Rádio Slovensko .

Počas šampionátu chystá RTVS pre svojich divákov a poslucháčov množstvo zaujímavého programu . Súčasťou vysielania bude aj tím našich analytikov , ktorý sa rozrástol o nové tváre. Tak neprepínajte a zažite hokejovú eufóriu s RTVS .