Úvod Novinky Šport
Dve gólové prestrelky, Brazília aj Portugalsko v osemfinále

Deviaty hrací deň MS vo futbale 2022 priniesol štrnásť gólov.

V prvom dueli pondelkového programu padlo šesť gólov. Srbi viedli nad Kamerunom 3:1, ale napokon sa museli uspokojiť s bodom, pretože Kamerun za pár minút vyrovnal na 3:3.

MS vo futbale 2022 na desktope  MS vo futbale 2022 na mobile

Aj druhý zápas bol bohatý na góly. Ghana vyhrávala 2:0, Južná Kórea vyrovnala na 2:2, no posledné slovo mal africký tím. Mohammed Kudus svojim druhým gólom rozhodol o víťazstve Ghany 3:2.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

V stretnutí Brazília verzus Švajčiarsko padol jediný presný zásah. Diváci naň čakali do 83. minúty, keď sa krásnou strelou presadil defenzívny stredopoliar Brazílie Casemiro. Kanárici postúpili do osemfinále.

Večerný duel proti sebe postavil Portugalsko a Uruguaj. O portugalské víťazstvo 2:0 znamenajúce postup do osemfinále sa postaral dvomi gólmi Bruno Fernandes.

Všetky dôležité informácie o katarskom šampionáte nájdete na špecializovanej podstránke futbal.rtvs.sk.