Úvod Novinky Šport
Maroko bojovalo, ale Francúzsko zastavilo jeho jazdu

Francúzsko si opäť zahrá vo finále majstrovstiev sveta.

Prvý gól druhého semifinálového zápasu padol už v 5. minúte. Griezmann po prihrávke Varana vnikol do šestnástky Maroka, prihral Mbappému, ktorého strelu zrazila marocká defenzíva k Théovi Hernandezovi. Ľavý obranca Francúzska ju poslal do siete.

MS vo futbale 2022 na desktope  MS vo futbale 2022 na mobile

V 44. minúte mohlo byť 1:1. Po rohovom kope Hakima Zyecha predviedol krásne nožničky Jawad El Yamiq, ale jeho akrobatické zakončenie skončio na pravej žrdi Llorisvej brány.

Maročania boli v druhom polčase lepším tímom. Svedčia o tom štatistiky držania lopty aj striel. Ich aktivita však nevyústila vo vyrovnávajúci gól.

Naopak, v 80. minúte potvrdil francúzske víťazstvo zásahom na 2:0 striedajúci Randal Kolo Muani.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Francúzi postúpili do finále a môžu obhájiť majstrovský titul. Proti budú Argentínčania s Lionelom Messim. Finálový duel MS vo futbale 2022 vysielame v nedeľu 18. decembra od 16.00 na okruhu :ŠPORT a na webe RTVS.

V sobotu 17. decembra od 16.00 je na programe zápas o bronz, v ktorom sa stretne Chorvátsko a Maroko. Sledovať ho môžete na okruhu :ŠPORT alebo na webe RTVS.

Všetky dôležité informácie o katarskom šampionáte ponúkame na špecializovanej podstránke futbal.rtvs.sk.