Úvod Novinky Tipy z programu
Čo čaká Lilu a Elenu? Nezmeškajte 3. sériu seriálu Geniálna priateľka
Čo čaká Lilu a Elenu? Nezmeškajte 3. sériu seriálu Geniálna priateľka

Čo čaká Lilu a Elenu? Nezmeškajte 3. sériu seriálu Geniálna priateľka

Pokračovanie strhujúcej neapolskej ságy prinesie Dvojka od 10. marca.

Príbeh dobrej Eleny a zlej Lily z úspešnej adaptácie románu Eleny Ferrante Geniálna priateľka sa posúva do ďalšej časti.

RTVS uvedie na televíznych obrazovkách tretiu sériu úspešnej adaptácie románu Eleny Ferrante Geniálna priateľka III z produkcie HBO a RAI.

Seriál má osem dielov, ktoré diváci uvidia na Dvojke každý piatok od 10. marca o 20.10 h v dvoch častiach za sebou.

Dve priateľky, dva svety

Geniálna priateľka 2.jpg

V tretej sérii Neapolskej ságy sa Elena a Lila stali ženami.

Lila sa v šestnástich rokoch vydala a má malého syna. Opustila manžela a pohodlie, ktoré jej manželstvo prinášalo aj napriek tomu, že teraz pracuje v ťažkých podmienkach, vo fabrike na mäso.

Elena odišla zo štvrte v ktorej vyrastali, získala vysokoškolský titul a vydala úspešný román, ktorý jej otvoril dvere do sveta vzdelaných ľudí.

Obe ženy sa pokúsili prekročiť hranice sveta, v ktorom by boli odkázané na život plný nešťastia, ignorancie a podriadenosti.

Teraz plávajú vo veľkom mori príležitostí, ktoré sa otvorilo v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Každá má síce iné podmienky, ale obe sú zviazané spoločným, nerozlučiteľným putom.

Fenomén Eleny Ferrante

Geniálna priateľka 6.jpg

Elena Ferrante už dvadsať rokov prekvapuje každým novým románom literárny svet. Autorka, ktorá si starostlivo chráni svoje súkromie a píše pod pseudonymom, vracia literatúre moc zasiahnuť čitateľa príbehom, nezabudnuteľnými postavami a ich intímnymi drámami.

Je jednou z najpresvedčivejších, najvnímavejších a najštýlovejších autoriek. Svojimi románmi si získala obdivovateľov medzi spisovateľmi, umelcami a kritikmi.

Najväčší úspech však zožala predovšetkým u čitateľov, ktorí v nej objavili autorku, ktorá krásne a strhujúco rozpráva o tajomstvách spolupatričnosti, vzťahov, lásky, rodiny a priateľstva.

Template::Toolkit plugin error - Can't locate Mojo/DOM.pm in @INC (you may need to install the Mojo::DOM module) (@INC contains: /srv/Cyclone3/!rtvs.sk/_addons /srv/Cyclone3/!rtvs.sk/.libs /srv/Cyclone3/!rtvs.sk/_addons /srv/Cyclone3/!rtvs.sk/.libs /srv/Cyclone3/_overlays/10-local/_addons /srv/Cyclone3/_overlays/10-local/.libs /srv/Cyclone3/_overlays/01-obsolete/_addons /srv/Cyclone3/_overlays/01-obsolete/.libs /srv/Cyclone3/_addons /srv/Cyclone3/_addons /srv/Cyclone3/.core/.libs /etc/perl /usr/local/lib/x86_64-linux-gnu/perl/5.30.0 /usr/local/share/perl/5.30.0 /usr/lib/x86_64-linux-gnu/perl5/5.30 /usr/share/perl5 /usr/lib/x86_64-linux-gnu/perl/5.30 /usr/share/perl/5.30 /usr/local/lib/site_perl /usr/lib/x86_64-linux-gnu/perl-base) at /srv/Cyclone3/.core/.libs/Template/Plugin/DOM.pm line 10. BEGIN failed--compilation aborted at /srv/Cyclone3/.core/.libs/Template/Plugin/DOM.pm line 10. Compilation failed in require at /srv/Cyclone3/.core/.libs/Template/Plugins.pm line 206. 25 50 75 90

Galéria

Geniálna priateľka 2.jpg Geniálna priateľka 3.jpg Geniálna priateľka 1.jpg Geniálna priateľka 4.jpg Geniálna priateľka 5.jpg Geniálna priateľka 6.jpg
Zdroj: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia