Úvod Novinky Tipy z programu
Rádio Slovensko Slovensku: Pomáhať budeme už po tretí raz
Rádio Slovensko Slovensku: Pomáhať budeme už po tretí raz

Rádio Slovensko Slovensku: Pomáhať budeme už po tretí raz

Moderátorka Marianna Kovácsová opäť prejde Slovensko na dvoch kolesách. Môžete sa k nej pridať.

Rádio Slovensko v pondelok 7. augusta už tretíkrát odštartuje v spolupráci s ludialudom.sk charitatívny projekt Rádio Slovensko Slovensku.

Každým dobrým skutkom vyladené rádio

Marianna-RTVS

Redaktorka a moderátorka Rádia Slovensko Marianna Kovácsová prejde počas leta na bicykli naprieč Slovenskom a počas svojej cesty priblíži opäť osudy ľudí a občianskych združení, ktoré sú združené v projekte ludialudom.sk.

Pridať sa k nej a pomôcť budú môcť aj poslucháči Rádia Slovensko.

Rádio Slovensko prinesie vo svojom vysielaní počas troch týždňov od 7. do 25. augusta charitatívny projekt Rádio Slovensko Slovensku - každým dobrým skutkom vyladené.

Prostredníctvom Rádia Slovensko sa poslucháči budú môcť zoznámiť s osobami i občianskymi združeniami, ktoré sú v tomto neľahkom období odkázané na pomoc iných.

Redaktorka Marianna Kovácsová, ktorá na svojej ceste navštívi vybraných respondentov, k ceste povedala:

„Veľmi sa teším na pokračovanie projektu Rádio Slovensko Slovensku, a to zvlášť po mimoriadnom úspechu z uplynulých dvoch rokov. Podarilo sa nám vyzbierať už viac ako 80-tisíc eur, čo je obrovskou motiváciou pre náš tím pokračovať a pomôcť tak mnohým ďalším ľuďom s ťažkým životným osudom."

„Verím, že opäť sa ku mne po ceste pripoja ďalší cyklisti, ktorí podporia aktivitu niekoľkými kilometrami a podarí sa nám vyzbierať krásnu sumu na podporu tých, ktorí to najviac potrebujú."

Od východu až na západ s nádejou

Marianna-Kovácsová-RTVS

Marianna Kovácsová na svojej cyklotrase prejde celým Slovenskom od východu na západ.

Vo všetkých mestách spoznajú poslucháči cez jej vstupy vo vysielaní Rádia Slovensko ľudí či organizácie, ktoré potrebujú pomoc, ale aj ich bližších a vzdialenejších príbuzných a spolupracovníkov, ktorí im osudy a potreby žiadateľov o pomoc priblížia.

Manažér marketingu programových služieb Slovenského rozhlasu Milan Urbaník, ktorý pri projekte stojí od jeho začiatku dodal:

„Sme na štarte ďalšej charitatívnej cesty Rádia Slovensko. Náš tím vyráža k 15 príbehom, ktoré potrebujú pomoc. Budeme tam a verím, že v spolupráci s našimi poslucháčmi naplníme očakávania tých, ktorí pomôcť potrebujú a ktorým prinesieme nádej na lepší život. Tešíme sa na viac dobročinného leta."

Počas trvania projektu sa v uplynulých dvoch rokoch poslucháčom podarilo prispieť vybraným ľuďom a organizáciou čiastkou až 82 260 eur.

Tento rok budú môcť poslucháči pomôcť dvadsiatim príbehom z vysielania Rádia Slovensko darcovskou SMS správou v tvare „DMS LUDIALUDOM“, ktorú zašlú na číslo 877. Cena SMS sú 2 eurá.

Príbehy a výzvy spoznajú poslucháči na vlnách Rádia Slovensko od 7. augusta pravidelne od pondelka do piatka v relácii Dobré ráno, Slovensko! a následne počas celého dňa v krátkych reportážnych vstupoch.

Novinky z projektu Rádio Slovensko Slovensku budú dostupné aj na stránke Rádio Slovensko na Facebook-u a na webe www.radioslovensko.sk.

25 50 75 90
Foto: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia