Archív - zvoľte dátum

Ars litera

Živá relácia o literatúre z každej stránky: rozhovory o tých a s tými, ktorí literatúru a knižnú kultúru tvoria, analýzy a reflexie o literárnej tvorbe – a najmä ukážky z domácej a svetovej literatúry z produkcie Slovenského rozhlasu.

Reláciu RTVS Rádia DEVÍN „Ars litera“ pripravujú v pondelky: Rastislav Šimášek, Vladimír Hanuliak, Ľuba Šajdová, Daniel Hevier; utorky: Daniela Kapitáňová a Gabriela Magová; stredy: Rozhlasový antikvariát s Evou Reiselovou; štvrtky: Zuzana Galková, Jozef Palaščák, Ivana Jachymová, Egon Tomajko a v piatky Terézia Simanová a Pavol Náther.

Vysiela sa: v pondelok až piatok 17:00 – 18:00

Ars litera

Štvrtok 1.03.2018, František Hečko /Červené víno a iné/ - František Hečko stále patrí k naším čítankovým autorom. Jeho Červené víno, ale napokon aj romány Drevená dedina a Svätá tma si zaslúžia našu pozornosť. Môžeme byť kritickí, môžeme odmietať doktrínu socialistického realizmu, ale v najsilnejších mometoch sú jeho knihy bohaté na plnokrvné charaktery, reflektujú napríklad ťažkú sociálnu situáciu a tiež nám odhaľujú úseky našich dejín na príbehoch malých, obyčajných ľudí. O živote a tvorbe v literárno - dokumentárnom pásme budú hovoriť autor, brat Blahoslav Hečko a dcéra Magdaléna Hajnošová.