Seriál Priznanie
Seriál Priznanie

Hudobné vrstvenie

Hudobno-slovné pásma venované artificiálnej hudbe v autorksých pohľadoch viacerých hudobníkov
Hudobný fíčer - fíčer je kráľom rozhlasových žánrov, syntetizuje všetky rozhlasové výrazové prostriedky do rozsiahlejšieho umelecko-publicistického tvaru. Monotematická relácia ponúka koncentrovaný hlbší ponor do fenoménov hudobného umenia. Pripravujú: T.Boroš, E.Čárska, S.Smetana, M.Minárik, I.Javorský
Stretnutie nad partitúrou - dlhodobý cyklus relácií o hudobnej tvorbe slovenských skladateľov prináša raz mesačne zainteresovaný pohľad do zákulisia vzniku nových hudobných kompozícií, ktoré boli uvedené na festivaloch súčasnej hudby (Melos - étos, Nová slovenská hudba alebo Konvergencie, BHS...). Poslaním relácie je priblížiť poslucháčovi jednak osobnosť skladateľa, a jeho slovami prostredníctvom rozhovoru v štúdiu hovoriť o zvláštnostiach súčasného hudobného umenia, slovenskej hudby, o nových hudobných štýloch, ale najmä o konkrétnom diele. Autorka: Melánia Puškášová.
Neznáma hudba - odkrývanie diel menej známej a neznámej slovenskej tvorby. Pripravuje J. Klíma a V. Godár

Vysiela sa: sobota 18:00 - 19:00

Hudobné vrstvenie

Stretnutie nad partitúrou. Martin Burlas: Paralelné fóbie (svetová premiéra). Hostia: Skladateľ Martin Burlas a dirigent Zsolt Nagy. Autorsky pripravila Melánia Puškášová.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Sobota 29.01. 18:00
  • Sobota 5.02. 18:00
  • Sobota 12.02. 18:00
  • Sobota 19.02. 18:00