Parlamentné voľby 2023
Parlamentné voľby 2023
Úvod Novinky Filmy a seriály
A máme, čo sme chceli: Slovensko-kanadský film oživuje históriu a rodinné väzby
A máme, čo sme chceli: Slovensko-kanadský film oživuje históriu a rodinné väzby

A máme, čo sme chceli: Slovensko-kanadský film oživuje históriu a rodinné väzby

Premiéra filmu z koprodukcie RTVS je už 19. októbra.
Do obdobia spred tridsiatich rokov, keď sa delilo Československo, sa vracia slovensko-kanadský celovečerný film A máme, čo sme chceli.

Deň, keď sa menil osud jednej krajiny a jednej rodiny

Tragikomédia prináša príbeh o zrade, láske, tajomstvách a odpustení.

V novoročnej noci roku 1992 sa odohráva dojemný rodinný príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami. Michal a jeho kanadská priateľka Charlie prichádzajú do Banskej Bystrice na oslavu vzniku samostatného Slovenska, no nachádzajú rodinu v absolútnom chaose.

Otec Daniel je obvinený zo spolupráce s ŠtB a rodina postupne odkrýva šokujúce tajomstvá o jeho minulosti. Rodina listuje v spise a s každou ďalšou stránkou sa otriasa v základoch. Chaos naberá na obrátkach. Ako sa ich príbeh vyvinie? Dozviete sa už 19. októbra, keď má film kinopremiéru.


V hlavných úlohách sa predstavia Eva Holubová, Bolel Polívka, Anna Šišková, Ady Hajdu, Jana Kovalčiková, Jan Budař, Judit Pecháček, Daniel Fischer, Dávid Hartl a kanadskú herečku Rachel Kramer.

Film slovenského režiséra Michala Kunes Kováča nás prenáša do náročného obdobia v našej histórii, kde sa konflikty rodiny a štátu spájajú v emocionálny príbeh.

„Mojím úprimným cieľom je sprostredkovať divákom osobnú skúsenosť a vyrozprávať príbeh, ktorý nám pripomenie, že rodinný pokoj je nevyhnutný na to, aby spoločnosť odolala turbulenciám politických búrok."

"Film zavedie divákov do hlbín ich vlastných rodín.Ukáže ich veľkosť, nedostatky, útrapy, lásku, nenávisť a ich jedinečnosť v nádeji, že nám možno pripomenie, aby sme objali svojich rodičov a poďakovali im, alebo sa postavili problémom, ktoré sme dlho zametali pod koberec,“ hovorí režisér Michal Kunes Kováč.

Na tvorbe filmu A máme, čo sme chceli navyše spolupracoval jeden z najúspešnejších kanadských producentov Don Carmody, držiteľ Oscara za film Chicago. V úlohe koproducenta vystupuje RTVS, ktorá je zároveň najväčším koproducentom filmov na Slovensku.

25 50 75 90
Zdroj: RTVS, Instagram @amamecosmechceli

Živé vysielanie ??:??

Televízia