Úvod Novinky Pečie celé Slovensko
Toto je druhá polovica finalistov tretej série sladkej šou
Toto je druhá polovica finalistov tretej série sladkej šou

Toto je druhá polovica finalistov tretej série sladkej šou

Finálna dvanástka nových amatérskych pekárov a pekáriek je už teraz kompletná.

Od 1. októbra začína vysielanie obľúbenej šou Pečie celé Slovensko. Už po tretíkrát prinášame súťaž plnú emócií, sladkého potešenia, zábavy aj napätia.

Prvú polovicu odvážnych finalistov sme už odhalili. Aby bola zostava našich finalistov kompletná, predstavujeme aj jej druhú časť.

Danica Chovančeková (32 rokov)

danka.jpg

Poľovníčka Danka, mama dvoch synov pochádza z Čiernej Lehoty. Momentálne si užíva čas na materskej dovolenke. Je milovníčka prírody a rada objavuje nové príležitosti. To je dôvod, prečo sa prihlásila do šou Pečie celé Slovensko. Verí, že načerpá nové pekárske inšpirácie a skúsenosti.

Pečenie jej učarovalo už v detstve, ale intenzívnejšie sa mu venuje rok. Mnoho sa naučila od svojej maminy a starej mamy. Keďže sa s láskou venuje aj svojej záhrade, dezerty často ochutí čerstvými domácimi plodmi.

Tímea Strnálová (25 rokov)

Timea.jpg

Čerstvá absolventka Univerzity v Prešove Tímea si počas štúdia vyskúšala život v zahraničí. Mladá Levočanka strávila pol roka v Kanade.

V kuchyni sa zvŕta od svojich 11 rokov. Pečenie je jej veľkým hobby, v ktorom sa stále rozvíja. Pred dvoma rokmi sa Tímea pustila do kváskovania a pred rokom do prípravy makróniek. Verí, že vďaka účasti v šou sa ako pekárka posunie ešte ďalej a získa cenné skúsenosti.

Svoje športové vzdelanie a lásku k pečeniu prepája vo využívaní zdravších surovín. Inšpiráciu čerpá najmä z internetu, kde objavuje nové trendy v pečení.

Michaela Sviteková (43 rokov)

miska.jpg

Sympatická Miška, vodička autobusu z Lučenca, miluje nové výzvy. Verí, že vďaka svojej vytrvalosti v súťaži prekoná aj náročné výzvy a prípadné neúspešné pokusy.

S pečením začala pred 8 rokmi a po krátkej prestávke sa k tomuto sladkému koníčku vrátila. Okrem toho sa však veľmi rada vyberie na turistiku alebo bicykel spolu so svojou dcérkou a dvoma psíkmi husky.

Jedného dňa by chcela mať vlastnú cukráreň, v ktorej by mohla prezentovať svoju vášeň pre pečenie sladkých dobrôt od výmyslu sveta.

Miška sa do šou sa prihlásila sama s miernymi obavami, či postúpi. Nakoniec však postúpila až do finálovej dvanástky, za čo je veľmi vďačná.

Miroslava Makajiová (30 rokov)

mirka.jpg

Vždy veselá pani učiteľka Mirka pochádza zo Šebastoviec pri Košiciach. Táto temperamentná východniarka s láskou k pečeniu je nie len ukecaná, ale aj nadšená a súťaživá športovkyňa. Je kondičnou trénerkou a venuje sa atletike.

Do šou Pečie celé Slovensko ju prihlásila kamarátka. Verí, že účasť na súťaži spestrí jej učiteľský život novými zážitkami.

Mirka sa pečeniu venuje štyri roky a jej kuchyňa rozvoniava každý víkend. K tejto záľube ju priviedli jej mamina a stará mama, ale v praxi sa učí sama. Svoje skúsenosti by rada rozširovala na kurzoch modelovania a práce s airbrushom. Jej cukrársky idol je Andy Štech a jej zdravé recepty.

Tomáš Kompaník (35 rokov)

tomas.jpg

Grafický dizajnér Tomáš pochádza z Považskej Bystrice, no žije v Bratislave, a jeho vášňou je jeho práca. Túto vášeň prenáša aj do svojich cukrárskych výrobkov.

Tomáš je držiteľom svetového dizajnérskeho ocenenia Red Dot Design Awards. Jeho kniha AHA o slovenských ľudových výšivkách získala titul Best of the Best. Je prvým Slovákom, ktorý to dokázal. A aby toho nebolo málo, na konte má aj detskú knihu inšpirovanú svojím verným psíkom Jašom.

Tomáš pečie približne dva roky. Aj keď za základmi jeho pekárstva stojí jeho mama, prevažne je samouk. Keďže sa rád učí a skúša nové veci, rozhodol sa prihlásiť do tretej série cukrárskej šou. V budúcnosti by chcel absolvovať aj cukrárske kurzy vo Francúzsku.

Michaela Novotná Macejáková (32 rokov)

misindel.jpg

Sympatickú Michaelu zo Spišskej Novej Vsi všetci poznajú pod prezývkou Mišindel. Vyštudovala výtvarníctvo a veľkú lásku nachádza v umení. Toto umelecké nadanie chce ukázať celému Slovensku prostredníctvom svojich dezertov.

Mišindel pochádza z rodiny s bohatou pekárskou históriou. Pečeniu sa venujú všetky ženy, ktoré sa navzájom inšpirujú.

Účasť v šou Pečie celé Slovensko je jej splneným snom. Zároveň verí, že v budúcnosti si splní aj ďalšie. Usmievavá a veselá Mišindel túži po vlastnej cukrárskej výrobni a zahraničnej odbornej stáži.


Teraz už viete, aká je kompletná zostava súťažnej dvanástky v tretej sérii šou Pečie celé Slovensko. Ako sa im bude dariť a čo všetko ich čaká? Sledujte v nedeľu 1. októbra o 20:30 hod na Jednotke.

Tešiť sa môžete aj na našu známu moderátorsku dvojicu Juraja Baču a Milana Zimnýkovala a odborné rady Petry Tóthovej a Jozefíny Zaukolcovej.

25 50 75 90
Zdroj: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Televízia