Olympijské hry 2020
Olympijské hry 2020
Úvod Novinky Tipy z programu
Na obrazovky RTVS sa vo veľkom vracia šport
Na obrazovky RTVS sa vo veľkom vracia šport

Na obrazovky RTVS sa vo veľkom vracia šport

S reštartom podujatí si vďaka RTVS priaznivci športu prídu na svoje.

Počas septembra odvysielame na Jednotke a Dvojke až 50 priamych prenosov z futbalu, cyklistiky, tenisu, atletiky či dostihov.

Po augustovom vyvrcholení Európskej ligy sa môžu futbaloví fanúšikovia v tradičnom sobotňajšom termíne tešiť na našu najvyššiu súťaž Fortuna ligu. Priame prenosy z nej vysielame od 1. kola, ktoré sa hralo 8. augusta. Ponúkame vystúpenia Slovana Bratislava a DAC Dunajská Streda, ktorí zostali zo štvorlístka našich klubov v pohárovej Európe. Vo štvrtok 17. septembra odvysielame z 2. predkola Európskej ligy zápas Slovana vo Fínsku proti KuPS Kuopio a taktiež súboj Dunajskej Stredy proti FK Jablonec. Pripravené máme aj prenosy po prípadnom postupe do 3. predkola (hrá sa 24. septembra).

futbalPred zápasom Slovensko - Česko v Bratislave.

V piatok 4. septembra sme po takmer 10-mesačnej prestávke odvysielali zápas národného tímu Slovenska, ktorý do skupiny B-divízie Ligy národov vstúpil prehrou 1:3 s Českom. Už v pondelok 7. septembra aj v priamom prenose na Jednotke od 20:20 hrajú zverenci Pavla Hapala v Netanyi proti domácemu Izraelu.

Okrem toho ponúkame aj zápasy reprezentácie do 21 rokov, ktorú čakajú kľúčové stretnutia kvalifikácie ME 2021 proti Švajčiarsku. Po prehre 1:4 v Schaffhausene sa naši mladíci aj v priamom prenose na Dvojke budú 8. septembra od 20:15 v Nitre snažiť o reparát.

lance armstrongLance Armstrong

Od 29. augusta vysielame na Dvojke cyklistickú Tour de France. Diváci môžu sledovať všetkých 21 etáp, až do cieľa na Elyzejských poliach v Paríži v nedeľu 20. septembra. Počas najslávnejších etapových pretekov odvysiela RTVS aj dvojdielny dokument Lance, ktorý sa zaradil medzi filmové udalosti roka. Ide o príbeh Lancea Armstronga, bývalého sedemnásobného víťaza Tour de France, ktorému po priznaní používania dopingu odobrali takmer všetky športové tituly. Dokument, ktorý pre ESPN nakrútila známa režisérka Marina Zenovichová a ktorý mal premiéru koncom mája, uvedieme 13. a 20. septembra. Počas Tour de France odvysielame aj dva priame prenosy z najvýznamnejších cyklistických pretekov u nás - Okolo Slovenska: 16. septembra to bude časovka 1. etapy v Žiline a 19. septembra záverečná etapa z Topoľčianok do Skalice.

Z tenisu odvysielame z okliešteného programu WTA Tour prestížny antukový turnaj Italian Open v Ríme (14. - 21. septembra).

volko, kiltyRichard Kilty a Ján Volko počas finálového behu na 100 metrov na mítingu PTS 2019.

V piatok 11. septembra ponúkame priamy prenos z najstaršieho atletického mítingu na Slovensku - z 55. ročníka podujatia PTS v Šamoríne. V utorok 8. septembra zase uvedieme priamy prenos z najprestížnejšieho atletického mítingu v Česku - zo Zlatej tretry v Ostrave. Od roku 2014 sme obnovili priame prenosy z Medzinárodného maratónu mieru - 97. ročník najstaršieho maratónu v Európe sa pobeží v prvú októbrovú nedeľu aj v našom vyše trojhodinovom priamom prenose z Košíc. Pre priaznivcov turfu ponúkame významné dostihy z bratislavského závodiska: netradične v piatok 11. septembra to bude Oaks a v sobotu 3. októbra 28. Slovenské derby.

Tešíme sa, že športový svet sa pomaly preberá a aj my tak môžeme našim divákom priniesť to pravé športové napätie prostredníctvom obrazoviek. Zároveň si však uvedomujeme, že hrozba koronavírusu je stále aktuálna a situácia sa môže priebežne meniť. Pevne však dúfame, že športovým fanúšikom budeme môcť sprostredkovať všetky plánované priame prenosy," hovorí riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

(foto: TASR, AP)

Živé vysielanie ??:??

Televízia