Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
V Nočnej pyramíde bol scenárista a karikaturista Roman Humaj, ktorý dlho spolupracoval aj so Slovenskou televíziou. Vyštudoval žurnalistiku, ktorej sa v jej pravej podobe venoval len krátko v bratislavskom Večerníku, z ktorého prešiel do prvého neštátneho rádia a prerzentoval sa pod prezývkou Bučančan. Jeho silnou stránkou sa neskôr stali zábavno súťažné programy, na ktorých príprave sa podieľal vo vtedajšej Slovenskej televízii, ale aj agentúrnej pôde. S kreslením začal už celkom prirodzene pre školský časopis a čoskoro dostal v denníku Smena svoj stĺpček, Kreslené glosy Romana Humaja. Autorsky a ilusttrátorsky sa uplatnil aj na niekoľkých knižných publikáciách, predovšetkým pre deti a mládež. Zlom v jeho živote znamenala strata zraku s ktorou sa musel vyrovnať. Sám hovorí, že najviac mu chýba obľúbené čítanie, pretože bol knihomoľom a možnosť šoférovať, čo bol preňho relax. Romana Humaja, bývalého scenáristu, karikaturistu a dnes autora v invalidnom dôchodku, ale tiež otca a starého otca v Nočnej pyramíde privíta Ľudovít Jakubove. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Utorok 6.06. 22:19
  • Streda 7.06. 22:19
  • Štvrtok 8.06. 22:19
  • Piatok 9.06. 22:19
  • Pondelok 12.06. 22:19
  • Utorok 13.06. 22:19
  • Streda 14.06. 22:19