Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Ladislav Kossár - zakladateľ sociálneho programu, poskytuje podporu deťom, ktoré nemôžu vyrastať vo svojich rodinách; | „Ak venujete pár hodín dieťaťu, ktorému to zmení život, využili ste svoj čas správne“, tvrdí Ladislav Kossár, zakladateľ programu BUDDY. Je to program, pre podporu detí, čo nemôžu vyrastať vo svojich rodinách. Program o vzťahu, ktorý lieči a učí deti opäť dôverovať. Okrem pocitu bezpečia, dôvery a blízkosti zvyšuje ich šance na osamostatnenie sa, začlenenie a uplatnenie v reálnom živote. Ladislav Kossár vyrastal v úplnej rodine s jasnými hodnotami, študoval právo na UK, ktoré si doplnil odbornými predmetmi na Utrecht University a Harvarde. Pracoval v bankovníctve, stal sa investorom technologických firiem na Slovensku i USA, ale život mu zmenili korálky, ktoré si kúpil od detí z detského domova. Založil občianske združenie, kde sa tím psychológov stará o takmer sto BUDDY dvojíc po celom Slovensku. Podporuje študentov štipendiami a mentoruje mladých začínajúcich podnikateľov. Vo voľnom čase sa venuje modernému umeniu a filozofii, má rád prírodu, basketbal a stand-up comedy. Jeho životné motto je „krása nečakaného“. | Moderuje: Ľudobít Jakubove. | Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Pondelok 2.10. 22:21
  • Utorok 3.10. 22:21
  • Streda 4.10. 22:21
  • Štvrtok 5.10. 22:21
  • Piatok 6.10. 22:21
  • Pondelok 9.10. 22:21
  • Utorok 10.10. 22:21