Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Špičkový odborník na závislosti. Riaditeľ OLÚP (Odborný liečebný ústav psychiatrický, n. o. Predná Hora), zároveň tam pracuje aj ako psyhoterapeut. Absolvent sociálnej práce a psychológie na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, školskej psychológie na Univerzite Komenského v Bratislave, kde si neskôr urobil doktorát z jednoodborovej psychológie a adiktológie na Pražskej Karlovej Univerzite. Má aj psychoterapeutické vzdelanie aj certifikovanú pracovnú činnosť v psychoterapii, veľký doktorát, či špecializáciu Master of Public Health. Zaujímavé je, že začal študovať až ako 27-ročný a boli časy, keď študoval dve školy súčasne. Predtým, po absolvovaní hotelovej akadémie chvíľu podnikal v gastropriemysle. 15 rokov tancoval folklór, teraz rád športuje, číta a veľmi rád trávi čas s vnúčatami. Pochádza zo Spišskej Novej Vsi, je rusínskej národnosti. Moderuje: Kata Martinková Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Utorok 6.06. 22:19
  • Streda 7.06. 22:19
  • Štvrtok 8.06. 22:19
  • Piatok 9.06. 22:19
  • Pondelok 12.06. 22:19
  • Utorok 13.06. 22:19
  • Streda 14.06. 22:19