Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie prišiel do Nočnej pyramídy riaditeľ Spišskej katolíckej charity. Rodený Kežmarčan, maturoval na kežmarskom gymnáziu. Vyštudoval elektrotechniku na Technickej Univerzite v Košiciach, teológiu v Bratislave a sociálnu prácu na Trnavskej Univerzite. Takmer 15 rokov pôsobí na pozícii riaditeľa Spišskej katolíckej charity. Špecializujú sa na prácu s bezdomovcami, chorými, či umierajúcimi ľuďmi. V ostatnom období ich pomoc smeruje aj na ťažko skúšanú Ukrajinu. V septembri 2021 bol ocenený národnou cenou Dobré srdce v kategórii Manažér v sociálnych službách, do ktorej ho nominovali kolegovia z charity. Je otcom štyroch detí, rád pracuje v záhrade a jeho záľubou je aj turistika. Moderuje: Kata Martinková Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Piatok 9.06. 22:19
  • Pondelok 12.06. 22:19
  • Utorok 13.06. 22:19
  • Streda 14.06. 22:19
  • Štvrtok 15.06. 22:19
  • Piatok 16.06. 22:19
  • Pondelok 19.06. 22:19