MS v hokeji 2023
MS v hokeji 2023

Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Jej hity sú našou súčasťou už desaťročia. Už roky sa pohybuje na vrchole nášho hudobného sveta a je laureátkou významných ocenení, ktoré jej udelili odborníci i jej fanúšikovia. Má OTA, Aurela a najnovšie aj Slovensku roka v kategórii umenie. Je majsterkou v zmene žánru a aj v zmene osobného imidžu. Pochádza z Prešova a hudbou sa zaoberala už od útleho detstva. Bola súčasťou známeho speváckeho zboru Prešovčatá, začínala s kapelou IMT Smile, dlho hrala s kapelou Peha, dnes je na sólovej dráhe. Hrá na klavíri, gitare i na bicích nástrojoch. Hovoriť budeme aj o jej dvornom textárovi Vladovi Krauszovi, o joge, ktorej sa venuje, o jej hudobných koreňoch, ktoré kotvia v jej rodine, či o Kajuške – jej francúzskom buldočkovi, ktorý ju všade sprevádza. Moderuje: Kata Martinková Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Pondelok 29.05. 22:19
  • Utorok 30.05. 22:19
  • Streda 31.05. 22:19
  • Štvrtok 1.06. 22:19
  • Piatok 2.06. 22:19
  • Utorok 6.06. 22:19
  • Streda 7.06. 22:19