Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Narodil sa v Číne. Vyštudoval Environmentalistiku na Nankingskej Univerzite. Postgraduálne štúdium ukončil na Čínskej Akadémii vied v Pekingu. Tam sa zoznámil so svojou slovenskou manželkou, ktorá v Pekingu študovala činštinu. Od r. 1997 žijú spolu na Slovensku. Majú tri dcéry. Od r. 2001 je slovenským štátnym občanom. Pracuje ako tlmočník, prekladateľ, niekoľko rokov bol šéfredaktorom Slovensko-čínskych obchodných novín. Je autorom textu i fotografií v knihe „Bratislava - Krásavica na Dunaji“ v čínštine. Píše poéziu aj prózu. Propaguje slovenskú kultúru. Jeden semester študoval slovenský jazyk a kultúru na FiF UK. Má cestovnú kanceláriu s cieľom sprístupňovať prírodno-kultúrne hodnoty Strednej Európy čínskym turistom. Dá sa povedať, že medzi cudzincami je expertom na slovenskú históriu, kultúru, prírodné krásy, folklór. Moderuje: Kata Martinková Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Streda 31.05. 22:19
  • Štvrtok 1.06. 22:19
  • Piatok 2.06. 22:19
  • Utorok 6.06. 22:19
  • Streda 7.06. 22:19
  • Štvrtok 8.06. 22:19
  • Piatok 9.06. 22:19