Nočná pyramída - hosť

Nočná talkshow Rádia Slovensko ponúka exkluzívne rozhovory so zaujímavými hosťami. Naši moderátori do štúdia pozývajú populárnych umelcov, významných vedcov, úspešných športovcov, lekárov, či pedagógov, s ktorými diskutujú na zábavné i vážne témy a odkrývajú podrobnosti z ich profesijného i osobného života.
O roku 2018 spravidla raz do mesiaca (v piatok) ponúka Rádio Slovensko historickú NP, ktorá je venovaná významný výročiam v našej novodobej histórii. Od februára 2023 sa relácia Veda SK stala súčasťou Nočnej pyramídy. Vedeckú Nočnú pyramídu moderuje Stanislav Ščepán, prináša diskusné fórum vždy dvoch špičkových vedeckých osobností na konkrétnu tému. Čiastočne polemické, vysvetľujúce a zasadené do širšieho kontextu a s presahom do viacerých vedných oblastí. Ambíciou tohto formátu Rádia Slovensko a SAV je vytvorenie priestoru na popularizáciu špičkových osobností SAV, na prezentáciu zaujímavých vedeckých tém a výsledkov výskumov v širšom spoločenskom kontexte. Vedecká NP je vo vysielaní Rádia Slovensko raz do mesiaca (každý štvrtý pondelok).

Vysiela sa: pondelok až piatok od 22:20 do 24:00
Popis epizódy
Poverená riadením knižnice Evanjelického lýcea v Kežmarku. V knižnici sa stará o knižničný fond, komunikuje s vedcami a bádateľmi, robí špecializované expozície a výstavy a predovšetkým ňou sprevádza návštevníkov od malých detí až po špičkových vedcov a odborníkov. Výklad okrem slovenčiny robí v nemeckom, anglickom a ruskom jazyku. Pre svoju prácu sa vzdeláva aj v latinčine a číta aj v švabachu. Tiež sa stará o reštaurovanie poškodených kníh. Pracuje s národným kultúrnym dedičstvom. V knižnici funguje tak trochu ako dievča pre všetko, niekedy v nej aj upratuje a umýva okná. Veľa z toho, čo pre svoju prácu potrebuje sa naučila sama. Maturovala na gymnáziu v Košiciach, vyštudovala cestovný ruch na Hotelovej akadémii v Kežmarku. Rada chodí do prírody, vedie kondičné aerobikové cvičenia pre kežmarské ženy. Ako dievča sa venovala baletu, ktorý dodnes miluje a náruživo sleduje. Má dvoch synov a vnučku. Moderuje: Zuzana Šebestová Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Archív - zvoľte dátum

 

Archív - zvoľte dátum

Reláciu najbližšie vysielame

  • Utorok 6.06. 22:19
  • Streda 7.06. 22:19
  • Štvrtok 8.06. 22:19
  • Piatok 9.06. 22:19
  • Pondelok 12.06. 22:19
  • Utorok 13.06. 22:19
  • Streda 14.06. 22:19